Jak myć marmur?

Pielęgnacja marmuru krok po kroku.

 

Mycie Marmuru

 

W pierwszej kolejności należy usunąć piasek z posadzki. Posadzkę należy więc zamieść lub odkurzyć. Ważne: odkurzacz powinien być wyposażony w specjalną końcówkę do marmuru (twarda końcówka może porysować podłogę), następnie podłogę przecieramy szmatką czy mopem z dodatkiem delikatnego środka myjącego o zasadowym odczynie (nigdy poniżej 7 pH).

Jeśli pozostają smugi najczęściej wystarczy podłogę przetrzeć suchym mopem, ewentualnie powtórzyć całą operację. Co pewien czas, w zależności od stopnia zużycia podłogi, mycie należy zlecić specjalistycznej firmie.

 

Sprzęt do mycia marmuru

 

Nie należy używać agresywnych środków czyszczących do mycia marmuru, granitu czy trawertynu (mleczka czyszczące). Pamiętaj: 8 litrów rozrobionego płynu do mycia podłóg może służyć do odświeżenia maksymalnie 30 m² posadzki. Przemywanie niewielką ilością wody większych powierzchni przyczynia się do osadzania kamienia wodnego i brudu, który z powierzchni wapiennych usuwa się bardzo trudno.

Należy stosować profesjonalne wycieraczki: dywanowe wewnątrz a szczotkowe na zewnątrz domu. Maty takie charakteryzują się dużą zdolnością zatrzymywania większości zabrudzeń wnoszonych „na butach”, szczególnie piasku, który rysuje podłogi.

Wycieraczkę trzeba regularnie odkurzać, ma ona absorbować piasek a nie zrobi tego jeśli będzie brudna.

Firma Lakszmi prowadzi sprzedaż profesjonalnych mat wejściowych, oferujemy wycieraczki, które nie są dostępne na rynku detalicznym (sprzedaż tylko dla firm). Można u nas zamówić matę o dowolnym wymiarze, różnorodnej kolorystyce dopasowanej do Państwa wnętrza. Brzegi maty są obszywane przez profesjonalnego tapicera, nie będą więc straszyć czarnymi, gumowymi wykończeniami.

Świeżo położoną podłogę należy profesjonalnie zabezpieczyć- dzięki czemu będą mogli Państwo długo cieszyć się pięknem naturalnego kamienia a codzienne utrzymanie czystości będzie łatwe.

Naszym klientom oferujemy bezpłatne szkolenie w zakresie utrzymania czystości; dostarczamy profesjonalny sprzęt i chemię. Sprawiamy, że utrzymanie czystości w Państwa domu staje się dziecinnie proste!

 

Firma mycie posadzki w domu

 

Zapraszamy do współpracy!

Mycie marmuru

Mycie Posadzek Kamiennych

Komentowanie jest wyłączone.